- Track your orders
- Save your details for express checkout
Electrolux 60cm 600 Series Pyrolytic Black Oven With AirFryPlus
EVEP6616DF
EVEP6616DF
Need some help? Click here to check out our Buyers Guide
EVEP6616DF
EVEP6616DF
| Brand: | Electrolux |
| Capacity (Ovens): | 72L |
| Colour Finish : | Black |
| Controls (Ovens): | Touch |
| Cooking functions (Ovens): | AirFryPlus |
| Features (Ovens): | Soft Close Door |
| Self cleaning (Ovens): | Pyrolytic |
| Type : | Built-In |
| Width: | 596 mm |
| Height: | 597 mm |
| Depth: | 572 mm |
Our freight categories are based on weight, size and location. This means that prices to specific units often vary. See below for more information. Exact shipping charges are calculated at checkout.

