- Track your orders
- Save your details for express checkout
Electrolux 60cm 800 Series Black 24 Function Oven With Full Steam
EVES6810BF
EVES6810BF
Need some help? Click here to check out our Buyers Guide
EVES6810BF
EVES6810BF
| Brand: | Electrolux |
| Capacity (Ovens): | 70L |
| Colour Finish : | Black |
| Controls (Ovens): | Touch |
| Cooking functions (Ovens): | Grill |
| Features (Ovens): | Soft Close Door |
| Self cleaning (Ovens): | Pyrolytic |
| Type : | Built-In |
| Width: | 595 mm |
| Height: | 594 mm |
| Depth: | 567 mm |
Our freight categories are based on weight, size and location. This means that prices to specific units often vary. See below for more information. Exact shipping charges are calculated at checkout.

